Dijital Pazarlama ve SEO’da Domainin Önemi Nedir?

Listeleniyor: Bloglar
Dijital Pazarlama ve SEO’da Domainin Önemi Nedir?
2.287 Son Güncelleme: 18.03.2021 14:38
Dijital Pazarlama ve SEO’da Domainin Öneminin Anlatıldığı Yazımızda Faydalı Bilgiler Bulabileceksiniz.

Dijital Pazarlama ve SEO’da Domainin Önemi Nedir?

    Pazarlama mantığı ve eksende oluşturulan stratejiler eskiye oranla oldukça farklı bir hale büründü. Dijital pazarlamanın ön plana çıktığı son yıllarda, hangi ölçekte faaliyet sürdürdüğü farketmeksizin her işletme web sitesi oluşturma yoluna girdi. Dijital alandaki varlığını bu şekilde ispatlamaya çalışan işletmelerin amacı; potansiyel müşteri kitlesi oluşturmak, marka bilinirliğini arttırmak ve bu sayede iyi bir geri dönüşüm almak olacaktır. Herkes bu alanda başarı elde etmek istediğinden ve atılımda bulunduğundan, deyim yerindeyse dijitalleşme yolunda yaratıcılığını konuşturabilen sesini kitlelere duyurabiliyor ne yazık ki. Dijital dünyaya adım atmak için öncelikli olarak iyi bir web sitesi oluşturmak gerekmektedir. Bu noktada da markayı şeffaf bir şekilde yansıtabilecek ve müşterini dikkatini çekebilecek kalibreye sahip bir domain seçmek ile işe başlanılabilir. 

SEO’da Domain Önemi Nedir?

    İnternet dünyasında başarılı olmanın altın kuralı, arama sonuçlarında üst sıralarda olabilmektir. SEO baz alındığında domain seçmenin en iyi yolu kuşkusuz ki, işinizi temsil edecek anahtar kelimeler üzerinden ilerlemek olacaktır. Güçlü bir domain için iyi bir anahtar kelimeden esinlenmenizde hiçbir sakınca yoktur. Domain seçiminde kullanacağınız anahtar kelime ve sitenizde içeriklerinizde kullanacağınız anahtar kelime, SEO konusunda size büyük oranda katkı sağlayacaktır. Bu dayede potansiyel kitlenizin size rahat bir şekilde erişim sağlayabilecektir. 

Domain Nasıl Seçilir?

    Domain seçme mantığında, bir rekabet havuzunda olunduğu unutulmamalı ve her zaman fark yaratmak amacıyla yaratıcılık ön plana çıkarılmalıdır. Dijital alanda kendinizi ispat edebilmek için oluşturacağınız web sitesinde, iyi bir domain bulmadan site trafiği oluşturmanız olası bile değildir. Sağlam temelleri olan bir web sitesi oluşturmadan, ücretli alacağınız hiçbir reklam dahi size yardımcı olmaz. Bu noktada birkaç adımla kendinizi en iyi ifade edebileceğiniz domaini kolayca seçebilirsiniz. 1. Marka hedefi oluşturun. Başarılı bir domainin sırrı, net hedeflerin yer aldığı pazarlama stratejisinden geçmektedir. Örneğin, e-ticaret alanında 1 yılı geçtikten sonra hedeflediğiniz nokta tam olarak nedir? Bunun için kendinize aylık periyotta ulaşılması gereken hedef listesi oluşturun. Böylece başarmak istediklerinizi hem kendiniz hem de çalışma ekibiniz adına daha görünür bir hale getirebilirsiniz. 2. Sektörünüzü vurgulayın. Bir sektör içerisinde, binlerce belki de on binlerce birbirinin türevi işletme varlığını sürdürmektedir. Bu noktada binlerce rakip söz konusu iken, sizi onlardan ayıran ya da cazip hale getiren kıstas nedir? Sizi farklılaştırıp ön plana çıkarabilecek yegane unsur, dijital platformlardaki kimliğiniz yani alan adınız olacaktır. Sektörünü en iyi şekilde vurgulamanıza yardımcı olacak bir domain bulmanız başarılı pazarlama stratejileri uygulamanıza fazlası ile yardımcı olacaktır. Örneğin, www.onlineflutdersi.com oldukça uzun ve kullanışsız bir domaindir. Bu alan ismi ile ön plana çıkabilmek ne yazık ki olanaksızdır. www.flutdersi.com gibi nispeten daha kısa ve vurgulayıcı bir isim daha çok işinize yarayacaktır. POPÜLER BLOGLAR

Stoksuz E-Ticaret ile Para Kazanma Yöntemleri Bloglar

Stoksuz E-Ticaret ile Para Kazanma Yöntemleri

2.526 04.02.2021 08:52
E-Ticaret İçin Domain Seçiminin Önemi Bloglar

E-Ticaret İçin Domain Seçiminin Önemi

1.865 06.12.2020 19:40
Domain Nedir? Bloglar

Domain Nedir?

1.206 23.02.2021 11:11
En Kaliteli Domainler Nereden Alınır? Bloglar

En Kaliteli Domainler Nereden Alınır?

1.189 23.02.2021 10:29

Ödeme Yöntemleri